Patronat  Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Szanowni Państwo,

rynek przewozów kolejowych przeżywa od kilku lat swój renesans. Jesteśmy świadkami wielkich inwestycji w infrastrukturę, zakupów nowego taboru, modernizacji linii kolejowych. Stoimy także u progu nowej ery w rodzimym kolejnictwie. Stąd też rosnące przeświadczenie o konieczności dalszego wzmocnienia przewozów kolejowych w naszym kraju wraz z wszelkimi aspektami związanymi z tym zagadnieniem. Zadanie to, chociaż jest obarczone sporą odpowiedzialnością, spada na wszystkich uczestników rynku, od władz państwowych poczynając na podmiotach z branży kończąc.

 

Właśnie praca na rzecz dalszego rozwoju krajowej branży kolejowej stanowi swoistą idée fixe samorządu, na czele którego stoję. Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei od ponad 15 lat kreuje warunki i realizuje projekty wspierające rodzimy przemysł. Konferencje, imprezy targowe, programy szkoleniowe z jednej strony, z drugiej szereg Naszych wydawnictw (Katalog Firm, Raport Kolejowy i ostatnio Raport Tramwajowy) a przy tym lobbowanie na rzecz polskich firm stanowią przykład rzeczywistego wkładu Izby w rozkwit kolei w Polsce.

 

Taki wkład stanowi także pozycja, którą mam zaszczyt Państwu zaprezentować. Należy docenić „Kolejnictwo polskie”, albowiem jest to efekt żmudnej pracy. Kwerendy materiałów, która zaowocowała jedną z ciekawszych publikacji obrazujących kolej w ostatnich latach. „Kolejnictwo polskie” jest znakomitym kompendium wiedzy dotyczącym historii oraz rozwoju kolejnictwa. Jest mi bardzo miło, iż mogę wesprzeć powstanie tak wyjątkowej książki jak „Kolejnictwo polskie”, które zawiera nie tylko fakty z przeszłości, ale również świeże spojrzenie na kolejnictwo w dzisiejszych czasach.

 

Życzę przyjemnej lektury…

Adam Przybyło

Prezes Polskiej Izby Producentów

Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen