Telko Sp. z o.o.

10-039 Olsztyn

plac Jedności Słowiańskiej 8

tel. +48 89 523 62 73

tel./fax +48 89 523 63 22

e-mail: sales@telko.com.pl

www.telko.com.pl

 

 

Firma TELKO Sp. z o.o. powstała blisko 30 lat temu i była jednym z największych dostawców elementów do budowy sieci telekomunikacyjnych. Ze względu na znaczną redukcję inwestycji w branży telekomunikacyjnej spółka zaczęła wytwarzać elementy do sterowania ruchem kołowym. W ostatnich latach do zainteresowań firmy dołączyła optoelektronika. Na bazie wieloletnich doświadczeń opracowano i wdrożono do produkcji półprzewodnikowe lampy do sygnalizatorów drogowych typu TLT-12 i TLT-8. Spółka TELKO jest ich jedynym krajowym producentem. Nowością na rodzimym rynku są półprzewodnikowe lampy typu TLT-8/K i TLT-12/K, produkowane przez firmę na potrzeby sieci kolejowej, a także wskaźniki wyświetlane LED serii W-xx-TEL 1. W ofercie przedsiębiorstwa jest również sygnalizator drogowy z uniwersalną głowicą dwukomorową GK-2x12/K typu DST, z lampami LED typu TLT-12/K.

 

 

Wskaźniki LED W-xx-TEL 1 mogą być stosowane we wszystkich typach systemów sterowania i kontroli, występujących w sieciach PKP PLK S.A. Ich charakterystyka prądowo-napięciowa odpowiada wcześniejszym rozwiązaniom, opartym na żarowym źródle światła. Nie wymagają stosowania transformatora, dlatego powinny znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

Sygnalizator drogowy, przejazdowy typu DST, z uniwersalną głowicą dwukomorową GK-2x12/K i lampami LED typu TLT-12/K, może być stosowany na wszystkich kategoriach przejazdów. Dzięki nowoczesnej budowie jego montaż jest wyjątkowo prosty, a trwałość bardzo wysoka. Zastosowane najwyższej jakości materiały zapewniają mu wyjątkową odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz akty wandalizmu. Godny podkreślenia jest fakt, iż może on w prosty sposób zostać użyty przy modernizacji starych przejazdów – bez konieczności ingerowania w systemy sterujące – niezależnie od ich typów.

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen