Ludzie - największy kapitał branży
kolejowej w Polsce!

Wiesław Nowak

prezes Zarządu - dyrektor generalny ZUE S.A.

 

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki. Jest założycielem rozwijanej od 1991 roku Grupy ZUE.

 

Wiesław Nowak rozpoczął karierę zawodową w 1982 roku w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o. w Krakowie. Równolegle, w latach 1986-1990 pracował jako specjalista koordynator ds. komputeryzacji i łączności w PGM „Śródmieście”. W 1991 roku, kontynuując działalność w branży energoelektronicznej i radiołączności, utworzył Zakład Urządzeń Energoelektronicznych Radiotech, stopniowo rozszerzając działalność firmy o projektowanie i budowę sygnalizacji świetlnych oraz udział w realizacji prestiżowych dla Krakowa przedsięwzięć.

 

W 2000 roku nabył akcje spółki torowo-drogowej PREFTOR S.A., gdzie w latach 2000-2004 pełnił funkcję prezesa Zarządu. W latach 2006-2007 był wiceprezesem Zarządu ENERGOECO Sp. z o.o.

 

Zasiada w radach nadzorczych kilku spółek. Od 15 listopada 2002 roku pełni funkcję prezesa Zarządu, dyrektora generalnego ZUE S.A.

 

Od 2013 roku zajmuje stanowisko wiceprezesa Zarządu Izby Gospodarczej Transportu Lądowego, jak również przewodniczy Sekcji Budownictwa Lądowego.

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© 2016 Całość praw autorskich - Antoni Bochen